Optický internet do bytu s rychlostí až 2 Gb/s

Gigabitový internet přes optický kabel nabízí minimální latenci pro streamování, gaming i běžné surfování po internetu.

Zjistěte si dostupnost optického internetu na vaší adrese.
  • {{item.address_line_1}}
    {{item.address_line_2}}
  • No results

Zobrazit tarify

Akční cena pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazků

Získejte výhodný tarif na 12 měsíců bez závazků. Začněte tím, že si ověříte, jaké služby jsou dostupné na vaší adrese.


Minimální latence (odezva)
Užijte si hraní online her, streamování nebo sledování videí v nadstandardní kvalitě s minimální latencí (cca 10 ms).
Spolehlivá technologie
Nadčasovou technologii GPON přivedeme optickým kabelem přímo až k vám do bytu, čímž zajistíme maximální kvalitu služeb.
Poměr cena/rychlost
Moderní optická infrastruktura nám dovoluje nabízet mnohem vyšší rychlost za nižší cenu než v případě zastaralého xDSL připojení.
Snadný přechod k PODĚ
Vše zařídíte přes telefon a internet z pohodlí domova, a to včetně podpisu smlouvy. Zprostředkujeme i hladký přechod od jiného poskytovatele.

1
Vytvoření objednávky

Máte o naše služby zájem? Zanechte nám na sebe kontakt, abychom společně vybrali vhodnou službu právě pro vás.

Obvykle se ozveme do několika minut, nejpozději však následující pracovní den.

Požádejte o připojení k internetu hned teď

Odesláním formuláře s telefonním číslem souhlasíte se zpracováním údaje a s kontaktováním s nabídkou služeb. Více o ochraně soukromí a možnostech odvolání souhlasu naleznete zde.

2
Podpis smlouvy online

V průběhu hovoru doladíme všechny detaily a údaje do smlouvy.

Následně získáte přístup do Klientské zóny, kde najdete návrh smlouvy. Pokud s ní budete souhlasit, podepíšete ji snadno jedním kliknutím online.

3
Instalace služby zdarma

Po podpisu smlouvy se ještě jednou ozveme a navrhneme vám několik možných termínů pro příjezd technika, který nainstaluje a nastaví všechna potřebná zařízení.

Nakonec už jen podepíšete předávací protokol a můžete si užívat naše služby.

Máte nějaké dotazy?  Zavolejte nám na číslo  730 430 430.

Spolehlivé připojení

Optická síť je skutečně spolehlivým médiem pro efektivní přenos dat. Pokud je vše zapojené, nemá se co pokazit. K výpadkům tak dochází jen v případě, že dojde k fyzickému porušení kabelu, třeba z důvodu nešetrných výkopových prací.

Nejnižší odezva

Vysokorychlostní optický internet s technologií GPON je skvělou volbou pro gamery. Díky minimální latenci získáte konkurenční výhodu nad protihráči. Například v testu League of Legends bylo připojení od PODY označeno jako nejlepší.

Rychlost, která ohromí

Optické kabely patří mezi nejrychlejší technologie pro přenos dat. Díky GPON internetu tak snadno dosáhnete rychlosti, která stačí na streamování videa ve 4K nebo stahování či nahrávání vysokého objemu dat. Technologie GPON standardně dosahuje rychlosti 1 Gb/s, v některých lokalitách dokonce až 2 Gb/s.

Dostupnost a připojení internetu od PODY
Jaké výhody získám využíváním služby PODA Internet?

⁃ kvalitní a spolehlivé internetové připojení za dobrou cenu
⁃ garantovanou rychlost a bez časových nebo datových omezení
⁃ volitelné varianty nastavení stahování a odesílání dat na optického síti
⁃ televizní vysílání do mobilních zařízení (počítač, tablet nebo mobil) PODA net.TV

Jakým způsobem se dostane kabel do bytu?

Naši technici jej protáhnou průrazem ve zdi. V bytě je ukončen předávacím rozhraním, konkrétně krabičkou s ethernetovým rozhraním RJ45, nebo optickou zásuvkou.

Potřebuju pro využití PODA Internet speciální software?

Nepotřebujete. Stačí váš PC s operační systémem (např. Windows), internetový prohlížeč (např. Chrome nebo Internet Explorer) a e-mailový klient (např. Thunderbird).

Lze k internetu připojit více počítačů najednou?

Ano, existuje několik řešení, záleží však na způsobu připojení a typu zařízení, pomocí kterého chcete počítače připojit. Pro nalezení ideálního řešení nás prosím kontaktujte.

Mohu připojit vlastní (bezdrátový) router k PODA Internetu?

Jistě, doporučujeme vám však správně nastavit zabezpečení vašeho routeru. Stejně tak doporučujeme router s podrobným českým manuálem, aby pro vás bylo nastavení co nejjednodušší.

Kde všude poskytuje PODA internetové připojení?

Optické a bezdrátové připojení k internetu poskytujeme mimo jiné v Praze, Brně, Ostravě, Havířově, Karviné, Bohumíně, Frýdku-Místku, Havlíčkově Brodě, Horní Suché, Letovicích, Novém Městě na Moravě, Svitavách, Vysokém Mýtě, Žďáru nad Sázavou, Orlové, Znojmě, Poličce a okolí.

Rychlost připojení
Jak si mohu změřit rychlost připojení?

Rychlost lze měřit na některém z internetovém odkazů, např. rychlost.poda.cz. Pro přesné měření je nutné ukončit veškeré aplikace, které využívají internetové připojení. Nepřesné měření může způsobit i škodlivý software v PC, napadený prohlížeč nebo viry.

IP adresa
Co je IP adresa?

Zkratka IP znamená Internet Protocol, což je protokol, pomocí kterého spolu komunikují všechna zařízení v internetu, dnes nejčastěji označován IPv4.IP adresa je číselné označení, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti. Síťovým rozhraním může být síťová karta (Ethernet, Wi-Fi), ale může být i virtuální zařízení.

Jak zjistím svou IP adresu?

Svou adresu zjistíte bud přímo v počítači, nebo na některém z odkazů na internetu, např. mojeip.cz.

Co je IPv6 a podporuje síť PODA tento protokol?

IPv6 (internetový protokol verze 6) je v označení nastupujícího protokolu pro komunikaci v současném Internetu (resp. v počítačových sítích, které Internet vytvářejí). IPv6 nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména masivní rozšíření adresního prostoru a zdokonalení schopnosti přenášet vysokorychlostně data. Pro používání IPv6 není ze strany uživatele nutná žádná speciální příprava, stejně jako pro IPv4 je však nutné příslušné nastavení síťových prvků (routerů) a aby IPv6 podporoval poskytovatel internetového připojení. Síť PODA podporuje protokol IPv6.

Co je statická (pevná) IP adresa?

Adresa, která je rezervovaná pro konkrétní počítač, zůstává po celou dobu služby stejná a nemění se. Tato adresa počítači zůstává i po vypnutí nebo restartu modemu či systému.

Co je dynamická IP adresa?

Tato IP adresa je pouze dočasná a při každém novém připojení se může změnit.

Co je veřejná IP adresa?

Tato IP adresa je v celé síti internet viditelná a zjistitelná. Na PC s veřejnou IP adresou se lze přihlásit odkudkoli na světě, jako by u něj uživatel seděl doma. Vše, co má veřejnou IP adresu, může být ovládáno odkudkoli z internetu (tiskárny, IP kamery). Díky viditelnosti a dohledatelnosti veřejné IP adresy ztrácí člověk na internetu anonymitu a je snáze napadnutelný malware (souhrnný název pro počítačové viry, trojské koně atd.)

Co je privátní (neveřejná) IP adresa?

Privátní IP adresa je na webu prakticky neviditelná, je skryta pomyslnou branou poskytovatele. S touto IP adresou můžete komunikovat s internetem, brouzdat po webových stránkách nebo stahovat poštu, ale počítače z internetu nemohou navázat spojení.

Internet bez časových nebo datových omezení
Co je to tzv. Fair Use Policy (FUP)?

FUP neboli Fair Use Policy, je označení pro datový limit stažených dat. Jedná se o objem dat, které máte k dispozici v jednom účtovacím cyklu. Společnost PODA poskytuje internet bez časových nebo datových omezení.