Chytré funkce TVAž 168 hodin zpětně. Pořad, který chcete vidět znovu, klidně spusťte od začátku.


Nestačí vám sedmidenní archiv? S individuálním nahrávacím prostorem si můžete váš pořad uchovat až po dobu 3 měsíců. Nahrávky si můžete komfortně nastavit a spravovat přímo z vaší Klientské zóny kdekoliv od počítače, telefonu či tabletu s připojením k internetu.

Jaké jsou výhody nahrávání s chytrými funkcemi PODA TV?

 • Archiv
 • Nahrávání
 • Spouštění pořadu od začátku
 • Pauza
 • Programový průvodce
 • Samoobsluha
 • Seznam TV stanic
 • Rozkoukané pořady
 • Titulky
Archiv icon

ARCHIV

Přehrávejte a nahrávejte i pořady, které již skončily

Zmeškali jste pořad, na který jste se těšili? S naším archivem máte po problému. Na PODA net.TV ukládáme pořady, které již skončily, 2 dny zpětně.

Jak na to?
Nahrávání icon

NAHRÁVÁNÍ

Nahrajte si své oblíbené pořady na 3 měsíce na náš server

Bojíte se, že nestihnete nový film či oblíbený seriál? Nebo jste právě narazili na něco, co rozhodně musíte vidět znovu? Nahrajte si vybraný pořad a dívejte se na něj, až budete mít čas a chuť. Zůstane Vám uložen k dispozici pro další přehrávání po dobu tří měsíců.

Potřebujete více než 10 či 20 hodin nahrávacího prostoru?

Nahráváte často pořady a není pro Vás dosavadní prostor na ukládání dostačující? Se službou "20 za 20" Vám za 20 Kč měsíčně rozšíříme nahrávací prostor o dalších 20 hodin. Tato služba se nevztahuje k tarifu Základní nabídka, jelikož neobsahuje "chytré funkce" PODA TV.

Jaké jsou výhody nahrávání s chytrými funkcemi PODA TV?

I když nahrávání zapnete v průběhu pořadu, pořad bude nahrán celý, od začátku. Po skončení nahrávaného pořadu se nahrávání automaticky vypne. Během nahrávání pořadu lze přepínat na jiné kanály. Je možné současně nahrávat pořady na více stanicích. Máte-li více set-top boxů, sdílejí nahrávky mezi sebou – programy nahrané na jednom set-top boxu můžete sledovat z jiného. Nahrávání můžete zapnout přímo při sledování pořadu, naprogramovat předem nebo aktivovat zpětně pro pořady, které již skončily – viz funkce ARCHIV.

Spouštní icon

SPUŠTĚNÍ POŘADU OD ZAČÁTKU

Přehrajte si již běžící pořad znovu, od začátku

Nestihli jste začátek oblíbeného pořadu? Nic se neděje, aktivujete si jeho přehrávání od začátku. Pořad bude přehráván ze záznamu a Vy v něm budete moci přetáčet – posouvat se kupředu i nazpět, opakovat poutavé záběry i přeskakovat nudná místa.

Jak na to?
Pauza icon

Pauza

Udělejte si při sledování pauzu a pozastavte pořad až na 4 hodiny

Díky funkci PAUZA si pořad stopnete, a ve sledování budete dál pokračovat, až si budete přát. Právě vysílaný pořad lze pozastavit až na 4 hodiny.

Jak na to?
Průvodce icon

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE

Zjistěte TV program a informace o vysílaných pořadech až 10 dní dopředu a 7 dní zpětně

V programovém průvodci jsou zobrazeny všechny pořady, které právě hrají nebo budou v dalších dnech vysílány, či už skončily. Přímo z programového průvodce si můžete spustit pořady až se 7denním zpožděním. Pořady snadno a rychle vyhledáte pomocí fulltextového vyhledávače.

Jak na to?
Samoobsluha icon

SAMOOBSLUHA

Objednávejte si TV služby přímo prostřednictvím svého set-top boxu

Vstupte do Samoobsluhy a sestavte si svou vlastní TV nabídku – objednávejte a odhlašujte programové TV balíčky nebo si rozšiřte svůj nahrávací prostor se službou "20 za 20".

Jak na to?
Seznam TV icon

SEZNAMY TV STANIC

Je Vaše programová nabídka příliš obsáhlá a nemůžete v množství kanálů najít ty, které Vás zajímají?

Vytvořte si vlastní skupiny kanálů. Rozdělte si nabídku stanic podle jejich typu (např. sportovní, hudební, dětské aj.), nebo podle toho, kdo se na co rád dívá. Při sledování televize pak jen stačí na dálkovém ovladači stisknout nulu a vyberete si ze svých seznamů ten, který Vám právě vyhovuje.

Ve vytvořené skupině lze pomocí tlačítka "OK" a šipek nahoru a dolů programy posunovat a měnit tak jejich pořadí podle vlastní preference.

Po ukončení úprav vystupte z nabídky pomocí tlačítka "Back" (symbol zakulacené šipky) a své nové nastavení potvrďte "OK". Vytvářet vlastní skupiny a pořadí stanic je možné i v Klientské zóně PODA.

Rozkoukané pořady icon

ROZKOUKANÉ POŘADY

Nestihli jste se dodívat na uložený pořad a nevíte, kde jste skončili? Nevadí! Posledně sledovanou pozici Vám necháváme uloženou. Při spuštění nahrávky si už jen vyberete, jestli ji chcete vidět celou znovu od začátku, nebo si přejete pokračovat tam, kde jste naposledy skončili.

Jak na to?
Titulky icon

TITULKY

Aktivujte si titulky ve vlastním nebo cizím jazyce

Chcete sledovat pořad v originálním jazyce a při tom se držet českých titulků? Nebo špatně slyšíte a potřebujete podporu? Již to není problém. Využijte volbu titulků a sledujte televizi tak, jak Vám to nejlépe vyhovuje.

Podrobný návod pro vytvoření vlastních seznamů stanic a změnu pořadí kanálů

Vstupte do „MENU“ a přesuňte se na záložku "Skupiny kanálů". Zeleným tlačítkem vytvoříte novou vlastní skupinu stanic. Na zobrazené klávesnici zadejte název nového seznamu – přesunujte se pomocí šipek na dálkovém ovladači, písmena volte tlačítkem "OK". Poté se přesuňte na pole „Potvrdit“ a stiskem "OK“ založení nového seznamu odsouhlaste. Vytvořený seznam je zařazen mezi ostatní seznamy kanálů. Tlačítkem "OK" do něj vstupte. Z nabídky všech dostupných TV programů volte pomocí "OK" ty, které si přejete mít ve své vlastní skupině.


Často kladené otázky

Řešení potíží s obrazem a zvukem +
 • Vůbec mi nehraje televize, co mám dělat? +

  Zkontrolujte propojení set-top boxu s vaší televizí. Restartujte set-top box a zkontrolujte na vaší televizi, že máte nastaven správný vstup. Pokud se nic nezmění, zkuste HDMI nebo SCART kabel zapojit do jiného portu. Nezapomeňte jej po změně také přenastavit v televizi.

 • Nehraje mi některý z programů, ostatní jsou v pořádku, kde je chyba? +

  Pokud je stanice řazena v programové nabídce, kterou máte objednanou a nehraje, kontaktujte podporu PODA.

 • Co mám dělat, když obrazovka televize je černá a v rohu se střídají symboly HDMI 1, HDMI2, TV, AV? +

  Na ovladači k vaší televizi vyhledejte tlačítko Source a vyberte HDMI, který bude hrát

 • Na obrazovce vidím napsáno „Není signál“ +

  Zkontrolujte, že máte set-top box zapnutý v síti a v zapnutém stavu. Svítí na něm zelená LED dioda. Zkontrolujte, zda je správně zapojen kabel mezi TV a set-top boxem Na ovladači k vaší televizi vyhledejte tlačítko Source a vyberte HDMI, který bude hrát

 • Obraz je širší (užší) než obrazovka. Co s tím? +

  To je způsobeno jiným poměrem stran pořadu a vaší televize. Obraz můžete zkusit upravit v nastavení set-top boxu v nabídce ->obraz-> Poměr stran TV a Přizpůsobení obrazu

 • Proč mi nejde zvuk? +

  Vyzkoušejte, zda zvuk nejde i na jiných stanicích. Pokud nehraje nikde, zkontrolujte, zda není ztišený ovladačem set-top boxu anebo televize. Pakliže zvuk ztišený nemáte zkuste restartovat set-top box, zapojit HDMI kabel do jiného portu ve vaši televizi.

 • Obraz není kvalitní – trhá se, vznikají čtverečky. Co mám dělat? +

  Zkuste restartovat váš set-top box. Pokud restart nepomůže, obraťte se na podporu PODA.

 • Zvuk není synchronizovaný s obrazem. Co mám dělat? +

  Zkuste restartovat set-top box. Pokud to nepomůže, obraťte se na podporu PODA, chyba pravděpodobně nebude na vaší straně.

TV kanály +
 • Můžu měnit pořadí TV kanálů? +

  Pořadí stanic v set-top boxu lze snadno nastavit v Menu set-top boxu -> Skupiny stanic (celý návod) anebo na počítači v Klientské zóně.

 • Může mít každý z rodiny vlastní řazení TV kanálů? +

  Na jednom set-top boxu lze vytvořit více skupin stanic. Když si každý člen vytvoří vlastní skupinu, může mít touto cestou každý i vlastní řazení kanálů.

 • Jak zobrazím informace o právě sledovaném pořadu? +

  Základní informace o sledovaném pořadu se zobrazí po zmáčknutí tlačítka OK na ovladači k set-top boxu. Rozšířené informace pak tlačítkem Info anebo opětovným stiskem OK.

Chytré funkce - zpětné zhlédnutí +
 • Jak funguje zpětné zhlédnutí? +

  Pokud jsou chytré funkce součástí vaší služby, zpětné shlédnutí se aktivuje zeleným tlačítkem (od začátku) na ovladači. Anebo z rozšířených informací nabídkou od začátku.

 • Na jak dlouho můžu zastavit živé vysílání televize? +

  Živé vysílání můžete zastavit maximálně na 4 hodiny.

 • můžu využívat funkci Zpětné zhlédnutí u kteréhokoliv kanálu? +

  Použití zpětného shlédnutí a chytrých funkcí obecně je dáno službou, kterou využíváte. Za běžných podmínek je zpětné shlédnutí přístupno téměř u všech stanic.

 • Kolik Zpětné zhlednutí stojí? +

  Zpětné shlédnutí je součástí tzv. PODA chytré telky anebo chytrých funkcí (pauza, archiv, zpětné spuštění...) Tyto funkce jsou bezplatné, jejich rozsah je dán TV službou nebo balíčkem.

Chytré funkce - nahrávání +
 • Co potřebuji, abych mohl začít využívat nahrávání? +

  Některý z našich balíčků internetu s televizí Tandem anebo čistě televizní službu TV Start. Základní prostor pro nahrávky se dá za 20,- zvětšit o dalších 20 hodin

 • Můžu nahrávat pořad, na který se právě dívám? +

  I právě sledovaný pořad lze přidat do nahrávek.

 • Jak si můžu nahrávání nastavit? +

  Nahrání zastavit nelze. Veškeré nahrávky lze editovat ve správě nahrávek dostupné přes Menu set-top boxu.

 • Jaká je kapacita nahrávání? +

  Základní nahrávací prostor se liší podle služby od 10 h do 30 h. Zvětšit jej lze přikoupením dalších 20 h za 20 Kč, tzv. služby 20za20.

 • Můžu si nastavit opakované nahrávání, třeba u seriálů? +

  Opakované automatizované nahrávání neumožňujeme, v programovém průvodci dostupném v set-top boxu anebo v Klientské zóně si ale můžete nastavit nahrávání pořadů dopředu kam až programový průvodce dosahuje.

 • Můžu nahrávat pořady, které už byly odvysílané?+

  Do vlastních nahrávek lze přiřadit i již odvysílaný pořad. Maximální stáří pořadu, který půjde přiřadit do nahrávek, je dán dosahem archivu u služby, kterou používáte.

 • Co když nahrávaný program skončí později, než je uvedeno v programu? Nepřijdu o jeho konec? +

  Každý pořad je zaznamenáván s přesahy na začátku i konci, muselo by dojít k velmi výraznému překročení vysílacích časů.

 • Můžu nahrávat více pořadů najednou?+

  K nahrání lze označit více pořadů, třeba i ve shodný vysílací čas.

 • Můžu nahrávat všechny pořady ze všech TV kanálů?+

  Nahrávání je umožněno u 98 % stanic, které máme v nabídce. Dostupnost chytrých funkcí (nahrávky, pauza, spuštění od začátku) u stanic Primy a Nova je dáno službou, u TV start a Tandem je k aktivaci funkcí potřeba zakoupit balíček NovaPrima chytrá anebo NovaPrima HD chytrá

 • Můžu během nahrávání sledovat jiný TV kanál?+

  Přiřazení do nahrávek a nahrávání je nezávislé na tom, kterou stanici či pořad právě sledujete. V EPG zadejte požadavek na nahrání a o nic víc se nestarejte. Nahrávku poté naleznete ve vašich nahraných pořadech.

Chytré funkce - archiv +
 • Kde zjistím, které pořady se nahrávají do archivu? +

  Políčka pořadů určených k nahrání anebo již nahraných jsou v EPG programovém průvodci celá vyplněna odlišnou barvou.