Zapojili jsme se!

Připojili jsme se k neziskovému projektu Remobil a společně pomohli dobré věci. Oslovili jsme vás, naše zákazníky, a vy jste od 1. do 31. března 2021 přinášeli na naše klientská centra staré nepoužívané mobily, tablety a další zařízení.

Neziskový projekt Remobil ze starých mobilů recykluje drahé kovy, dává práci lidem s hendikepem a za každý odevzdaný mobil přispívá 10 korun na dobročinnost. Cíle má nemalé – chtějí sesbírat 100 tisíc mobilů a přispět 1 mil. korun na podporu Mobilního hospice Ondrášek a Jedličkova ústavu.

Vy jste to vzali vážně a nanosili nám jich pořádnou hromadu. Někteří z nás při pohledu na ni se slzou v oku zavzpomínali na svůj první mobilní telefon.

I přes nepříznivou situaci spojenou s covidem sběru jsme nasbírali 237 nepotřebných mobilních telefonů a 6 kilogramů dalšího elektrozařízení.

Díky tomu budeme moci přispět částkou 2 370,- Mobilnímu hospici Ondrášek. Nezanedbatelná je také vaše pomoc přírodě. Recyklace zařízení znamená významné úspory vody a snížení produkce ekvivalentu CO2. Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu, například právě nových mobilních telefonů.

Naší sbírkou došlo k:

  • snížení emisí ekv. CO2 375 kg
  • úspoře pitné vody 7 086 l
  • snížení počtu ujetých km průměrným automobilem 2 291 Km

Děkujeme.

Jestli jste to nestihli, nevadí. Určitě se v nejbližších měsících ke spolupráci s Remobilem vrátíme.