Říjen plný divočiny s free kanály Nat Geo a Nat Geo Wild

Všem fanouškům zvířat a divočiny nabízíme možnost po celý říjen zdarma sledovat stanice National Geographic a National Geographic Wild. Programy zaměřené na oceány, divočinu, národní parky a nebezpečná zvířata přinesou kus divoké přírody i do vašich televizorů.

National Geographic HD je dokumentárně vzdělávací televizní kanál společnosti National Geographic Society. Vysílá převážně dokumentární filmy vlastní produkce. National Geographic se věnuje vědě, přírodě i historii.

Poznejte s National Geographic vzrušující objevy odhalující skutečnou identitu Vikingů a nenechte si ujít zbrusu nový šestidílný dokumentární seriál Vikingové: Vzestup a pád. Jejich moc v průběhu 300letého rozkvětu rostla a svět byl svědkem nelítostného rozpínání vikinských území. Vikingové se pouštěli do válek a nájezdů vedených z moře a prosluli svou krutostí a vlastním morálním kodexem. Šíření jejich vlivu bylo doprovázeno krveprolitím a z těchto mužů ze severu se tak brzy stal nejobávanější lid v dějinách. Jejich příběh byl však vždy vyprávěn jednostranně z pohledu jejich křesťanských obětí. Nyní na základě detailního zkoumání mýtů a ság a díky analýze nálezů můžeme zjistit, kdo Vikingové skutečně byli.

Cyklus bude mít premiéru na obrazovkách National Geographic již 2. října 2022 ve 22:00 hodin.

Program National Geographic Wild nabízí především přírodopisné pořady se zaměřením na ekologické otázky současnosti. S National Geographic Wild HD zažijete ta nejlepší a nejintimnější setkání s divočinou, jaké jste kdy měli šanci vidět v televizi. To vše ve špičkovém rozlišení.

Měsíc říjen bude na Nat Geo Wild zasvěcen krokodýlům. Tito predátoři patří do skupiny živočichů, pod níž se řadí i dinosauři, takže vlastně, podobně jako ptáci, patří k jejich nejbližším příbuzným. Naši planetu obývali již před stovkami milionů let a patří k nejnebezpečnějším sladkovodním predátorům. Ale nenechte se zmást, krokodýli nejsou jen krvežíznivá monstra. Nepatří zrovna mezi milovníky lidí a s jejich silou, rozměry a mrštností je jejich lov opravdu náročný.

Jak už je u National Geographic zvykem, těšit se můžete nejen na spoustu zajímavých informací, ale také na skvělé záběry.

Užijte si s PODA TV Krokoříjen i večery plné života divokých Vikingů.