Kde najdu OKU kód?

OKU kód neboli ověřovací kód účastníka je 14místný unikátní kód, který slouží k přenosu vašeho telefonního čísla k jinému poskytovateli mobilních služeb. Jedná se o náhradní identifikaci za dříve používaný kód ČVOP (číslo výpovědi opouštěného poskytovatele).

OKU kód je jediný identifikační údaj, který vám je přidělen automaticky spolu s telefonním číslem ihned po uzavření smlouvy s operátorem. Nemusíte tedy o jeho vystavení operátora žádat.

Příklad kódu OKU

Platnost OKU kódu

Platnost OKU kódu je po celou dobu trvání smluvního vztahu mezi vámi a vaším operátorem. Pokud své telefonní číslo převedete k jinému operátorovi nebo na jiného majitele, dojde ke změně OKU kódu.

Kde najdu OKU kód

Samotný OKU kód najdete ve vaší smlouvě nebo v internetové samoobsluze vašeho operátora.

OKU kód je jediný identifikační údaj, který vám je přidělen automaticky spolu s telefonním číslem ihned po uzavření smlouvy s operátorem. Nemusíte tedy o jeho vystavení operátora žádat. Jedná se o důvěrný údaj, a proto své OKU nikomu nesdělujte, aby nedošlo k jeho zneužití.

K těmto operátorům jsme pro vás připravili potřebné informace, kde OKU kód najít:

Kde najdu OKU kód T-Mobile?

Zákazníci s paušálem

Jste-li zákazníkem T-Mobile s paušálem, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze Můj T-Mobile na internetové stránce muj.t-mobile.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Můj T-Mobile a na kartě Moje smlouva zvolit sekci Přehled účastnických smluv -> Zobrazit ověřovací kód účastníka. OKU kód se zobrazí po zadání vašeho hesla pro komunikaci.

Zákazníci s předplacenou kartou

Jste-li zákazníkem T-Mobile s předplacenou kartou, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze Můj T-Mobile na internetové stránce muj.t-mobile.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Můj T-Mobile a na kartě Smlouva jej najdete v sekci Ověřovací kód účastníka.


Kde najdu OKU kód Vodafone?

Zákazníci s paušálem

Jste-li zákazníkem Vodafonu s paušálem, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze Můj Vodafone na internetové stránce vodafone.cz/muj/prihlaseni. Stačí když se přihlásíte do samoobsluhy Můj Vodafone, po přihlášení kliknete na Služby -> sjedete dolů k záložce Moje SIM, kliknete na Další služby a zvolíte Kódy pro přenos čísla -> Zobrazit můj OKU kód pro přenos čísla -> Vybrat.

Zákazníci s předplacenou kartou

Jste-li zákazníkem Vodafonu s předplacenou kartou, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze Můj Vodafone na internetové stránce vodafone.cz/muj/prihlaseni. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Můj Vodafone, sjet na konec stránky a v patičce kliknout na Nastavení služeb -> Služby. Opět sjeďte na konec stránky a v sekci Ostatní zvolte Kódy pro přenos čísla -> Vyřeším si sám -> Zobrazit.


Kde najdu OKU kód O2?

Zákazníci s paušálem

Jste-li zákazníkem O2 s paušálem, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze Moje O2 na internetové stránce moje.o2.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Moje O2, kliknout na dlaždici s vaším telefonním číslem a v kartě produktu sjet úplně dolů k odkazu Zobrazit ověřovací kód účastníka (OKU). OKU kód vám bude zpřístupněn po zadání vašeho hesla do administrace Moje O2.

Zákazníci s paušálem O2 SPOLU

Jste-li zákazníkem O2 s paušálem O2 Spolu, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze Moje O2 na internetové stránce moje.o2.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Moje O2 a kliknout na dlaždici Moje služby -> O2 Spolu. Ze seznamu služeb v tarifu rozklikněte telefonní číslo, které chcete přenést. Následně v detailu služby sjeďte na konec stránky k položce Zobrazit ověřovací kód účastníka (OKU). OKU kód vám bude zpřístupněn po zadání vašeho hesla do administrace Moje O2.

Zákazníci s paušálem O2 FAMILY

Jste-li zákazníkem O2 s paušálem O2 Family, OKU kód snadno naleznete v internetové samoobsluze Moje O2 Family na internetové stránce moje.o2family.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Moje O2 Family, kliknout na dlaždici s vaším telefonním číslem a poté na kartě Osobní údaje sjet dolů k sekci Moje smlouvy. OKU kód vám bude zpřístupněn po zadání vašeho hesla do administrace Moje O2.

Zákazníci s předplacenou kartou

Jste-li zákazníkem O2 s předplacenou kartou, OKU kód můžete získat dvěma způsoby.

  • Kontaktujte svého operátora telefonicky na čísle *11. Po ověření prostřednictvím telefonního hovoru vám bude OKU kód zaslán formou SMS.
  • Napište operátorovi přes chat v internetové samoobsluze Moje O2 na internetové stránce moje.o2.cz, po zadání PUK kódu vám bude OKU kód zaslán formou SMS.

Kde najdu OKU kód Tesco Mobile?

Jste-li zákazníkem Tesco Mobile, OKU kód snadno získáte zasláním SMS v předepsaném tvaru společně s uvedením vašeho PUK kódu. Přesný tvar SMS zjistíte v samoobsluze Tesco Mobile na internetové stránce samoobsluha.tescomobile.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Tesco Mobile a kliknout na Přenos čísla v levém menu a následně tlačítko Chci přenést číslo, které otevře chat. Do chatu napište „Chci OKU kód“ a řiďte se podle instrukcí.


Kde najdu OKU kód SAZKAmobil?

Jste-li zákazníkem SAZKAmobil, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze SAZKAmobil na internetové stránce samoobsluha.sazkamobil.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy SAZKAmobil, kliknout na Přenos čísla a vybrat Přenos od SAZKAmobil.


Kde najdu OKU kód Kaktus?

Jste-li zákazníkem Kaktusu, OKU kód snadno naleznete v internetové samoobsluze Můj Kaktus na internetové stránce mujkaktus.cz/moje-sluzby. Stačí se přihlásit do samoobsluhy Můj Kaktus, v pravém horním rohu kliknout na položku Nastavení a v pravé dolní části stránky přejít do sekce Rozloučení s Kaktusem -> Získat OKU.


Kde najdu OKU kód Mobil.cz?

Jste-li zákazníkem Mobil.cz, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze Mobil.cz na internetové stránce samoobsluha.mobil.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Mobil.cz a na kartě Přenést číslo vybrat Chci odejít.


Kde najdu OKU kód BLESKmobil?

Jste-li zákazníkem BLESKmobilu, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze BLESKmobil na internetové stránce samoobsluha.bleskmobil.cz/selfcare. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy BLESKmobil.cz a na kartě Osobní údaje vybrat Zobrazit OKU kód.


Kde najdu OKU kód ČEZ mobil?

Jste-li zákazníkem ČEZ mobil, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze ČEZ mobil na internetové stránce cezonline.cez.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy ČEZ mobil a v záložce Mobil od ČEZ vybrat Zabezpečení.


Kde najdu OKU kód GoMobil?

Zákazníci s paušálem

Jste-li zákazníkem GoMobil s paušálem, OKU kód snadno naleznete ve vaší internetové samoobsluze GoMobil na internetové stránce muj.gomobil.cz. Stačí se tedy přihlásit do samoobsluhy Můj GoMobil, v záložce Moje služby zvolit požadované telefonní číslo a v menu vybrat SIM karta. Po ověření pomocí zaslaného SMS kódu se vám OKU kód zobrazí.

Zákazníci s předplacenou kartou

Jste-li zákazníkem GoMobil s předplacenou kartou, OKU kód snadno naleznete na stránce muj.gomobil.cz/kod-ucastnika. Po zadání telefonního čísla a ověření pomocí zaslaného SMS kódu se vám zobrazí OKU kód.


Kde najdu OKU kód LAMA mobile (Telly)?

Jste-li zákazníkem LAMA mobile, OKU kód snadno najdete v internetové samoobsluze samoobsluha.lamamobile.cz/prihlasit. Stačí se přihlásit do samoobsluhy Moje LAMA a v pravém horním rohu a v horní části obrazovky zvolit možnost Přehledy -> Ověřovací kód účastníka (OKU).