Novinka

Změny názvů TV kanálů

16.01.2020

V roce 2020 se budeme na televizních obrazovkách setkávat s kanály Kino Svět, CS Film, CS Mini a Horor Film pod jinými názvy. Kanál Kino Svět se přejmenoval na CS Mystery, stanice WAR Svět válek na CS History. Dnes již bývalý trojkanál CS Film / CS Mini / Horor Film se mění na dvojkanál CS Film / CS Horror. 

Nový vlastník tematických televizních stanic Československé filmové společnosti, kterým je slovenská skupina Joj, potvrdil, že došlo k přejmenování televizních stanic a ke změně jejich vizuální identity. Došlo také k programové úpravě stanic.

Z pětice stávajících stanic se změna názvu nedotkne jen televizního kanálu CS Film, jehož název zůstává. Změní se ale jeho logo. Rebranding se pak konkrétně projeví tak, že název stanice WAR Svět válek se změní na CS History, Kinosvět na CS MysteryHoror film se změní na CS Horror. U dětského kanálu CS mini zanikne pouze jako značka, pásmo věnované dětem s největšími hity české animované i hrané tvorby bude součástí stanice CS Film.

Filmový kanál CS Film má v plánu v roce 2020 přinést každý měsíc 180 českých a slovenských filmů pro celou rodinu. CS Mystery (dosud Kinosvět) je stanicí zaměřenou na svět záhad a paranormálních jevů, svět válek i zločinů, konspirací a alternativní historie. Nový název stanice má lépe vystihovat její programovou nabídku.

CS History (bývalá WAR TV) je tematická televize, která bude nově přinášet nejen pořady s vojenskou a konspirační tematikou, ale také historické pořady, věnované širší škále témat.

CS Horror (bývalý Horor film) je jedinou stanicí ve střední Evropě, která se specializuje na vysílání hororových filmů a pořadů. Je určená pro diváky, kteří se rádi bojí. Jej vysílání začíná o půlnoci a končí v 6:00 hod.