Průměrná doba sledování televizních programů je léta stabilní a celosvětově se pohybuje okolo 2 hodin a 55 minut.
Evropský průměr je vyšší, až 3 hodiny 45 minut.

Užijte si ten čas v pohodě!

Naše služba PODA TV je jednoduché a jednoznačně nejlepší řešení. S naším set-top boxem se povinnostem spojeným s přechodem na nový televizní standard zcela vyhnete. Navíc získáte spoustu skvělých funkcí, které vám umožní cestovat v čase, přehrát libovolný pořad až 7 dní zpětně, nahrát si oblíbený program, a to není vše.

Více informací


Co je DVB-T2?

DVB-T2 je nový standard digitálního pozemního televizního vysílání, který má na území České republiky v roce 2020 zcela nahradit současný standard DVB-T.

Proč přecházíme
na DVB-T2?

Z důvodu rozhodnutí Mezinárodní telekomunikační unie musejí televizní společnosti uvolnit pásmo 700 Mhz pro mobilní operátory, aby bylo možné šířit rychlý 5G internet.

Kdy proběhne přechod na DVB-T2?

Přechod se řídí přesným časovým harmonogramem a uskuteční se v období listopad 2019–červen 2020.

Změní se kvalita příjmu?

Pokud nejste klientem PODA, přechod na DVB-T2 může přinášet i řadu komplikací. Je pravděpodobné, že v hustě zastavěných oblastech bude docházet k rušení TV vysílání.


My v PODĚ zajišťujeme příjem programů z jiných zdrojů než z DVB-T.

S Českou televizí, TV NOVOU, FTV Primou a dalšími máme své vlastní přímé propojení a tyto zdroje jsou mnohem kvalitnější. Vy můžete z pohodlí svého domova sledovat oblíbené hrdiny, o distribuci signálu do set-top boxu se staráme my.

Nemusíte si kupovat nový set-top box nebo TV přijímač, a přitom budete i nadále přijímat
TV programy v té nejvyšší kvalitě.


Většinu českých televizních programů v naší nabídce vysíláme v HD kvalitě. Dle možností našich programových dodavatelů postupně převedeme na vyšší obrazovou kvalitu i všechny ostatní.

Náš formát vysílání je obohacen o skvělé doplňkové služby, které vám umožní cestovat v čase, přehrát libovolný pořad až 7 dnů zpětně, nahrát si oblíbený kousek nebo se dovědět podrobnosti o jednotlivých pořadech.


Vysílání sledujte buď na televizním přijímači pomocí set-top boxu nebo na počítačích, tabletech či chytrých telefonech kdekoliv, kde je dostupný internet.Často kladené otázky k DVB-T2

Mám PODA TV a set-top box od PODY, musí mít můj televizní přijímač podporu DVB-T2? +

Určitě ne, signál se do set-top boxu dostane po naší síti a STB jej zpracuje. Do TV přijímače signál přenášíte prostřednictvím kabelu HDMI. Nedochází zde vůbec k propojení s DVB-T2.

Bude NOVA a Prima vysílat v HD rozlišení v nové pozemní televizi DVB-T2? +

Pravděpodobně ne. Česká televize již vysílá v HD v tzv. plném rozlišení 1920x1080. NOVA a Prima budou vysílat v rozlišení 960x540. Počet bodů oproti HD je ¼. Jen pro srovnání, současné SD vysílání má rozlišení 720x576 řádků.

Mám televizor s tunery DVB-T2 a DVB-T, potřebuji něco měnit? +

Pokud Vám omezená programová skladba vyhovuje a nevyužijete doplňkové služby, není nic potřeba měnit. Televizní přijímač zpracuje i novou normu DVB-T2.

Může přechod na DVB-T2 ovlivnit kvalitu příjmu? +

Pokud jste našim klientem, nemusíte se ničeho bát. Naše společnost si příjem programů zajišťuje z jiných zdrojů než z DVB-T. S dodavateli TV signálu máme z velké části domluveno přímé propojení a tyto zdroje jsou mnohem kvalitnější.

Dotkne se přechod na DVB-T2 nájemníků bytů Heimstaden? +

Ne, pokud jsou uživatelé služeb PODA. Více se dozvíte zde.