Soutěžte na Havířovských slavnostech

Odpovězte do soboty 9. 9. na soutěžní otázku níže a získejte slevový poukaz v hodnotě 500 Kč na služby od PODY (internet, TV služby, IPTV nebo mobilní tarify).

Spolehlivý a rychlý internet v Havířově

Hledáte rychlý internet v Havířově? Vyzkoušejte optické nebo bezdrátové připojení od PODY. Stačí si ověřit dostupnost služeb na vaší adrese a zanechat nám kontakt, přes který všechno společně vyřešíme. Kromě vysokorychlostního internetu nabízíme v Havířově také televizi s více než 160 kanály nebo zvýhodněné mobilní tarify.

Ping (odezva) do 10 ms
Užijte si hraní online her, streamování nebo sledování videí v nadstandardní kvalitě s minimální latencí (cca 10 ms).
Rychlost až 2 Gb/s
Moderní optická infrastruktura nám dovoluje nabízet mnohem vyšší rychlost za nižší cenu než v případě zastaralého xDSL připojení.
Nulový jitter
Nadčasová technologie GPON zajišťuje téměř neexistující jitter (odchylka odezvy).
Důkaz místo slibů
Připojení od PODY bylo v nezávislém testu League of Legends vyhodnoceno jako nejspolehlivější.
Aktivace služby zdarma
Za zavedení internetu do bytu neplatíte žádný aktivační poplatek.
Snadný přechod k PODĚ
Vše zařídíte přes telefon a internet z pohodlí domova, a to včetně podpisu smlouvy. Zprostředkujeme i hladký přechod od jiného poskytovatele.
Zjistěte si přesnou rychlost dostupnou na vaší adrese
  • {{item.address_line_1}}
    {{item.address_line_2}}
  • No results

Ověřit dostupnost
Proč v Havířově pořídit internet od PODY?
Dostupnost a připojení internetu od PODY
Jaké výhody získám využíváním služby PODA Internet?

⁃ kvalitní a spolehlivé internetové připojení za dobrou cenu
⁃ garantovanou rychlost bez časových nebo datových omezení
⁃ volitelné varianty nastavení stahování a odesílání dat na optické síti
⁃ televizní vysílání do mobilních zařízení (počítač, tablet nebo mobil) pomocí aplikace PODA net.TV

Jakým způsobem se dostane kabel do bytu?

Naši technici jej protáhnou průrazem ve zdi. V bytě je ukončen předávacím rozhraním, konkrétně krabičkou s ethernetovým rozhraním RJ45, nebo optickou zásuvkou.

Potřebuju pro využití PODA Internet speciální software?

Nepotřebujete. Stačí počítač s operační systémem (např. Windows), internetový prohlížeč (např. Chrome nebo Internet Explorer) a e-mailový klient (např. Thunderbird).

Lze k internetu připojit více počítačů najednou?

Ano, existuje několik řešení, záleží však na způsobu připojení a typu zařízení, pomocí kterého chcete počítače připojit. Pro nalezení ideálního řešení nás prosím kontaktujte.

Mohu připojit vlastní (bezdrátový) router k PODA Internetu?

Jistě, doporučujeme vám však správně nastavit zabezpečení vašeho routeru. Stejně tak doporučujeme router s podrobným českým manuálem, aby pro vás bylo nastavení co nejjednodušší.

Kde všude poskytuje PODA internetové připojení?

Optické a bezdrátové připojení k internetu poskytujeme mimo jiné v Praze, Brně, Ostravě, Havířově, Karviné, Bohumíně, Frýdku-Místku, Havlíčkově Brodě, Horní Suché, Letovicích, Novém Městě na Moravě, Svitavách, Vysokém Mýtě, Žďáru nad Sázavou, Orlové, Znojmě, Poličce a okolí.

Rychlost připojení
Jak si mohu změřit rychlost připojení?

Měření rychlosti je možné provést na některém z odkazů na internetu, třeba tomto: rychlost.poda.cz. Pro přesné měření je nutné ukončit veškeré aplikace, které využívají internetové připojení. Nepřesné měření může způsobit i škodlivý software v PC, napadený prohlížeč nebo viry.

IP adresa
Co je IP adresa?

Zkratka IP znamená Internet Protocol, což je protokol, pomocí kterého spolu komunikují všechna zařízení v internetu. IP adresa je číselné označení, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti. Síťovým rozhraním může být síťová karta (Ethernet, Wi-Fi), ale může to být i virtuální zařízení.

Jak zjistím svou IP adresu?

Svou adresu zjistíte bud přímo v počítači, nebo na některém z odkazů na internetu, například na mojeip.cz.

Co je IPv6 a podporuje síť PODA tento protokol?

IPv6 (internetový protokol verze 6) je označení nastupujícího protokolu pro internetovou komunikaci (resp. komunikaci v počítačových sítích, které internet tvoří). IPv6 nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména masivní rozšíření adresního prostoru a zdokonalení schopnosti přenášet data ve vysoké rychlosti. Pro používání IPv6 není ze strany uživatele nutná žádná speciální příprava, stejně jako pro IPv4 je však nutné správné nastavení síťových prvků (routerů) a podpora IPv6 ze strany poskytovatele internetového připojení. Síť PODA tento protokol podporuje.

Co je statická (pevná) IP adresa?

Adresa rezervovaná pro konkrétní počítač zůstává po celou dobu služby stejná a nemění se. Tato adresa počítači zůstává i po vypnutí nebo po restartu modemu či systému.

Co je dynamická IP adresa?

Tato IP adresa je pouze dočasná a při každém novém připojení se může změnit.

Co je veřejná IP adresa?

Tato IP adresa je v celé internetové síti viditelná. S veřejnou IP adresou je možné se na PC přihlásit odkudkoli na světě, jako by u něj uživatel seděl doma. Vše, co má veřejnou IP adresu, lze používat kdekoli s přístupem k internetu (např. tiskárny, IP kamery). Kvůli viditelnosti a dohledatelnosti veřejné IP adresy ztrácí člověk na internetu anonymitu a je snáze napadnutelný malwarem (souhrnný název pro počítačové viry, trojské koně aj.).

Co je privátní (neveřejná) IP adresa?

Privátní IP adresa je na webu prakticky neviditelná. Je totiž schována za pomyslnou bránu poskytovatele. S touto IP adresou můžete komunikovat s internetem, brouzdat po stránkách, stahovat poštu nebo , ale počítače z internetu nemohou navázat spojení.

Internet bez časových nebo datových omezení
Co je to tzv. Fair Use Policy (FUP)?

FUP neboli Fair Use Policy, je označení pro datový limit stažených dat. Jedná se o objem dat, které máte k dispozici v jednom účtovacím cyklu. Společnost PODA poskytuje internetové služby bez časových nebo datových omezení.

Reference

Co o nás říkají zákazníci

Ondřej Š., Ostrava
Pracuji z domu a kvalitní připojení k internetu je nutnost.

V novém bytě jsem zvolil internet od PODY a určitě nelituji. Stabilní a superrychlé připojení za dobrou cenu.
Michal B., Petřvald
S bezdrátovým internetem od PODY je celá má rodina naprosto spokojena. Těšíme se ze stabilního připojení za jakéhokoli počasí.

Rychlost jejich připojení spolu s cenou je bezkonkurenční. Přešel jsem nespokojený od konkurence a teď mám klid.
Jana A., Praha
Máme nově internet 1Gb a funguje skvěle. Signál pokrývá celý byt a surfování je rychlé.

Velmi dobrou zkušenost mám i se samotnou objednávkou a instalací.