GPON nadčasová technologie u vás doma

 

Přivítejte doma nejmodernější světovou technologii GPON

GPON (Gigabit Passive Optical Network) je gigabitová pasivní optická síť, kde optické vlákno dosahuje až do obytného prostoru (FTTH – Fiber to the Home). Tam je zakončeno optickou zásuvkou. Zjednodušeně řečeno – mezi centrálním prvkem a koncovým prvkem není na trase žádné aktivní (napájené) zařízení. To snižuje náklady na provoz a výrazně zvyšuje spolehlivost celé sítě. Signál na takovém kabelu prochází světlem, nikoliv elektrickým pulsem. Světelný impuls prochází skleněným vláknem a poskytuje spolehlivější signál a vysokou rychlost při nízkých nákladech na energii.

GPON představuje jeden z nejvýznamnějších nových směrů v instalování optických připojení. V současné době se jedná o nejmodernější technologii pro provoz internetu, televize a hlasových služeb. Přímo do Vašich domácností přivedeme optický kabel, který umožňuje přenos vysokorychlostního internetu až do výše 5 Gbps. Jediná optická přípojka ve vaší domácnosti tak plně obslouží veškeré potřeby všech členů a do budoucna nabízí ještě vyšší kapacitní potenciál. S přechodem na PODA GPON jste technologicky připraveni na budoucnost. Po správné instalaci už nebudete pro připojení další televize, telefonu nebo jiného zařízení potřebovat switch ani Wi-Fi router.

GPON – skutečná revoluce v oblasti telekomunikací!

Výhody pro každou domácnost

Tarify označené PODA GPON nabízejí oproti ostatním tyto benefity:

  • optické vlákno až do bytu uživatele
  • vyšší rychlosti internetového připojení (až 500 Mbps)
  • chytré funkce programových skupin NOVA a PRIMA zdarma
  • součástí zařízení WiFi a switch zdarma
  • nejvyšší možná kvalita televizního signálu
  • po optickém kabelu nehrozí průnik elektrického přepětí
  • možnost připojení analogového telefonu

Technologií GPON připojujeme v současné době všechny nové domy a postupně přepojujeme stávající, již připojené klienty. Na dostupnost technologie ve Vašem domě se informujte na Zákaznické lince 730 430 430 nebo na našich Klientských centrech.